неделя, 23 август 2020 г.

Победа за Миньор след страхотен обрат

След страхотен обрат Миньор-Перник отново записа в актива си три точки и трета поредна победа във Втора професионална лига. Пред очите на стотици фенове на Стадиона на мира миньорци показаха характер, успяха да обърнат резултата и да победят съперника си Нефтохимик – Бургас.

Мачът започна зле за докамините от Перник, след като Симеон Вешев откри резултата за бургазлии още в 7-та минута на срещата. След звучния „шамар“ в пернишката врата, момчетата от Миньор се мобилизираха и успяха да обърнат мача в своя полза.

Първият гол за Перник дойде от крака на безпогрешния Калоян Йосифов, който изравни резултата в 52-та минута.

Домакините бяха довършени окончателно в 78-мата минута от крака на Даниел Гогов, който закова крайния резултат – 2:1 за перничани.

В момента миньорци са на второ място във временното класиране на Втора лига.

В следващия кръг Миньор (Перник) гостува на Локомотив 1929, а Нефтохимик приема Добруджа 1919.